Prijzen van tweedehands Renault Captur
Mediane vraagprijs van dealers · Alle acht gecombineerd
€ 16.500
Gangbare bandbreedte: € 12.200 – € 19.800
De middelste helft van de waargenomen vraagprijzen (25e tot 75e percentiel), geen betrouwbaarheidsinterval.
4.465 auto's · 2.139 dealers Gegevens van 3 nov 2026. Zo berekenen we dit
Importkosten berekenenvanaf uit Duitsland
- Mediane kilometerstand
- 61.000 km
- Mediane leeftijd
- 4,0 jaar
- Prijs verlaagd in de afgelopen 30 dagen
- 17%
- Btw aftrekbaar
- Niet gepubliceerd
Kort gezegd
Op 3 nov 2026 liepen de medianen per land van de vraagprijzen van dealers voor een tweedehands Renault Captur uiteen van € 13.700 in Duitsland tot € 18.900 in Frankrijk. De samengevoegde steekproef omvat 4.465 auto's; voor 8 landen zijn medianen gepubliceerd. Deze medianen weerspiegelen verschillen in bouwjaar, kilometerstand en brandstof. Bekijk hieronder de vergelijking van vergelijkbare auto's.
Marktoverzicht
Bij vergelijking van dezelfde bouwjaren, kilometerstanden en brandstof zijn vraagprijzen het laagst in Spanje, met een index van 90,8 ten opzichte van het gemiddelde van de landen. Gebaseerd op 4.465 auto's van 2.139 dealers die in de 10 dagen tot en met 3 nov 2026 te koop stonden.
Wat de gegevens laten zien
- Bij auto’s uit 2023 hangt elke extra 10.000 km samen met vraagprijzen die ongeveer 2,7% lager liggen (€ 450 bij de mediaan), over de vermelde kilometerstandsklassen.
- Tussen een jaar van eerste toelating en het voorgaande jaar verschillen de mediane vraagprijzen met een mediaan van 6,5%; auto’s uit 2025 hebben bijvoorbeeld een vraagprijs van € 22.900 en auto’s uit 2022 van € 17.000.
- In 2023 ligt de mediane vraagprijs van uitvoeringen op lPG 7,6% lager dan die van uitvoeringen op plug-inhybride (€ 17.000 tegenover € 18.400).
- De middelste helft van de vraagprijzen voor de Renault Captur in de acht landen ligt tussen € 12.200 en € 19.800.
| Jaar | Mediane vraagprijs | Mediane kilometerstand | Auto’s | Verschil met de rij erboven |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 22.900 | 23.000 km | 435 | – |
| 2024 | € 19.000 | 29.000 km | 298 | −17% |
| 2023 | € 17.500 | 48.000 km | 753 | −7,9% |
| 2022 | € 17.000 | 60.000 km | 461 | −2,9% |
| 2021 | € 15.900 | 71.000 km | 410 | −6,5% |
| 2020 | € 15.000 | 73.000 km | 294 | −5,7% |
Landen vergelijken
Mediane vraagprijs voor dit model in elke markt. Dit zijn medianen over de hele markt: een markt met nieuwere auto's of auto's met een lagere kilometerstand kan duurder lijken.
| Land | Mediane vraagprijs | Gangbare bandbreedte | Auto's · dealers | Bekijk markt |
|---|---|---|---|---|
| Duitsland | € 13.700 € 9.950 – € 18.000 | € 9.950 – € 18.000 | 363 · 233 | Bekijk markt: Duitsland |
| Nederland | € 14.000 € 9.900 – € 19.900 | € 9.900 – € 19.900 | 1.382 · 701 | Bekijk markt: Nederland |
| Spanje | € 15.800 € 12.600 – € 17.400 | € 12.600 – € 17.400 | 90 · 62 | Bekijk markt: Spanje |
| België | € 16.000 € 13.600 – € 22.000 | € 13.600 – € 22.000 | 22 · 12 | |
| Portugal | € 16.500 € 12.900 – € 18.900 | € 12.900 – € 18.900 | 359 · 246 | Bekijk markt: Portugal |
| Italië | € 16.900 € 14.400 – € 18.800 | € 14.400 – € 18.800 | 1.313 · 604 | Bekijk markt: Italië |
| Oostenrijk | € 17.000 € 12.000 – € 22.000 | € 12.000 – € 22.000 | 141 · 91 | Bekijk markt: Oostenrijk |
| Frankrijk | € 18.900 € 16.000 – € 28.000 | € 16.000 – € 28.000 | 795 · 190 | Bekijk markt: Frankrijk |
| Alle acht gecombineerd Geselecteerde markt | € 16.500 € 12.200 – € 19.800 | € 12.200 – € 19.800 | 4.465 · 2.139 |
Gesorteerd op mediaan, van laag naar hoog. Dit zijn bruto vraagprijzen. Ze zijn inclusief de btw die in elk land verschuldigd is (19% in Duitsland, 21% in Spanje en Nederland, 23% in Portugal; bij auto's onder de margeregeling alleen over de marge van de dealer) en, in Portugal, Spanje en Nederland, de registratiebelasting die al is betaald. Vergelijk de totale importkosten voordat je in het buitenland koopt.
Vergelijkbare index
Auto's met hetzelfde bouwjaar, dezelfde kilometerklasse en brandstof worden tussen landen vergeleken. De uitkomst is gewogen naar de verdeling over de acht landen. 100 is het gemiddelde; verschillen zijn indexpunten, geen besparingen.
Gebaseerd op 49 vergelijkbare groepen (bouwjaar × kilometerklasse × brandstof).
Vraagprijs per jaar van eerste toelating
Auto's van verschillende leeftijden die nu te koop staan, ingedeeld naar het jaar van hun eerste toelating. Dit is geen prijsgeschiedenis.
Grafiek tonen: Vraagprijs per jaar van eerste toelating
Lijnen en bandbreedtes stoppen als er in een jaar te weinig auto's zijn om cijfers te publiceren.
Bekijk de gegevens
| Bouwjaar | Portugal | Spanje | Nederland | Duitsland | Italië | Frankrijk | Oostenrijk |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 25.500 10 auto's | Niet gepubliceerd | € 30.900 57 auto's | € 25.500 7 auto's | € 25.900 58 auto's | € 29.600 233 auto's | € 25.000 28 auto's |
| 2025 | € 22.200 25 auto's | € 21.900 7 auto's | € 28.400 101 auto's | € 21.000 28 auto's | € 19.100 150 auto's | € 25.000 105 auto's | € 21.700 12 auto's |
| 2024 | € 18.700 50 auto's | € 18.000 13 auto's | € 25.000 59 auto's | € 21.600 16 auto's | € 18.900 67 auto's | € 17.500 83 auto's | € 20.000 9 auto's |
| 2023 | € 17.800 51 auto's | € 15.000 12 auto's | € 21.000 80 auto's | € 19.500 29 auto's | € 17.400 417 auto's | € 17.000 148 auto's | € 18.900 13 auto's |
| 2022 | € 17.000 35 auto's | € 15.900 19 auto's | € 18.900 126 auto's | € 17.500 39 auto's | € 16.800 137 auto's | € 16.300 92 auto's | € 18.000 11 auto's |
| 2021 | € 17.000 35 auto's | € 16.000 9 auto's | € 16.900 151 auto's | € 15.700 42 auto's | € 15.000 115 auto's | € 15.700 37 auto's | € 15.400 19 auto's |
| 2020 | € 15.800 17 auto's | € 14.000 7 auto's | € 16.800 106 auto's | € 15.000 35 auto's | € 14.400 80 auto's | € 14.100 36 auto's | € 13.200 10 auto's |
| 2019 | € 14.000 27 auto's | € 10.500 5 auto's | € 12.900 114 auto's | € 11.900 34 auto's | € 15.000 111 auto's | € 12.800 29 auto's | € 11.000 5 auto's |
| 2018 | € 12.200 22 auto's | Niet gepubliceerd | € 11.800 147 auto's | € 10.400 34 auto's | € 10.600 37 auto's | € 11.000 7 auto's | € 11.000 5 auto's |
| 2017 | € 12.100 18 auto's | € 9.750 6 auto's | € 9.950 139 auto's | € 9.900 29 auto's | € 9.950 38 auto's | € 10.300 10 auto's | € 10.000 13 auto's |
| 2016 | € 11.500 20 auto's | Niet gepubliceerd | € 8.950 90 auto's | € 9.700 27 auto's | € 8.900 39 auto's | € 10.500 7 auto's | € 8.650 6 auto's |
| 2015 | € 10.900 27 auto's | Niet gepubliceerd | € 8.450 78 auto's | € 8.000 21 auto's | € 8.000 31 auto's | € 9.750 8 auto's | € 8.000 6 auto's |
| 2014 | € 10.900 14 auto's | Niet gepubliceerd | € 7.950 79 auto's | € 7.450 10 auto's | € 7.900 25 auto's | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| 2013 | € 10.400 8 auto's | Niet gepubliceerd | € 7.450 55 auto's | € 7.000 12 auto's | € 6.850 8 auto's | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
Vraagprijs per kilometerstand, auto's uit 2023
Auto's met datum eerste toelating in 2023 in alle markten, ingedeeld op kilometerstand. Ze hebben hetzelfde jaar van eerste toelating, maar het brandstoftype, de uitrusting en de samenstelling van de markt kunnen per groep ook verschillen.
Grafiek tonen: Vraagprijs per kilometerstand, auto's uit 2023
| Groep | Mediane vraagprijs | Gangbare bandbreedte |
|---|---|---|
| tot 25.000 km 83 auto's | € 19.500 | € 17,9k–€ 21,2k |
| 25.000–50.000 km 303 auto's | € 18.000 | € 16,9k–€ 19,3k |
| 50.000–100.000 km 314 auto's | € 17.000 | € 16,2k–€ 18k |
| 100.000–150.000 km 25 auto's | € 14.400 | € 13,8k–€ 16,5k |
| meer dan 150.000 km 6 auto's | € 13.200 | Bandbreedte niet gepubliceerd |
Vraagprijs per brandstoftype, auto's uit 2023
Auto's met datum eerste toelating in 2023 in alle markten, ingedeeld op brandstoftype. Ze hebben hetzelfde jaar van eerste toelating, maar de kilometerstand, de uitrusting en de samenstelling van de markt kunnen per groep ook verschillen.
Grafiek tonen: Vraagprijs per brandstoftype, auto's uit 2023
| Groep | Mediane vraagprijs | Gangbare bandbreedte |
|---|---|---|
| Benzine 240 auto's | € 17.000 | € 15,8k–€ 19k |
| Hybride 228 auto's | € 18.000 | € 17k–€ 19,2k |
| LPG 144 auto's | € 17.000 | € 16k–€ 17,9k |
| Plug-inhybride 38 auto's | € 18.400 | € 17,5k–€ 19,7k |
Prijsgeschiedenis
Wekelijkse ontwikkeling van de vraagprijzen voor dit model.
Cijfers tonen: Prijsgeschiedenis
We registreren sinds 3 okt 2026 wekelijks vraagprijzen voor Renault Captur in de acht landen. De grafiek verschijnt na 8 weken (4 tot nu toe).
Prijsverwachting: wat oudere auto's laten zien
Twee manieren om naar de huidige vraagprijzen van dealers voor Renault Captur in de acht landen te kijken: het prijsverschil tussen jaren van eerste toelating en de verandering in de prijzen van auto's die nog te koop staan in de afgelopen weken. Een richtlijn, geen voorspelling voor een specifieke auto.
Cijfers tonen: Prijsverwachting: wat oudere auto's laten zien
Gebaseerd op een model; toekomstige dekking niet gevalideerd.
Leeftijdseffect: oudere toelatingsjaren van hetzelfde model
Als het huidige patroon tussen jaren van eerste toelating aanhoudt, staat een Renault Captur uit 2023 die nu voor de huidige mediaan van € 17.500 te koop staat, over 12 maanden voor ongeveer € 16.100 te koop (bandbreedte € 15.300–€ 17.000).
| Jaar van eerste toelating (mediaan nu) | Over 6 maanden | Over 12 maanden | Over 24 maanden | Over 36 maanden |
|---|---|---|---|---|
| 2026€ 29.500 | −10%−15% tot −4% | −18%−23% tot −13% | −31%−35% tot −26% | −37%−40% tot −33% |
| 2025€ 22.900 | −10%−15% tot −4% | −15%−20% tot −10% | −23%−27% tot −18% | −29%−33% tot −24% |
| 2024€ 19.000 | −5%−10% tot +1% | −9%−14% tot −3% | −16%−21% tot −11% | −21%−26% tot −16% |
| 2023€ 17.500 | −5%−10% tot +1% | −8%−13% tot −2% | −13%−18% tot −8% | −19%−24% tot −13% |
| 2022€ 17.000 | −3%−8% tot +3% | −6%−11% tot −1% | −12%−17% tot −6% | −19%−24% tot −14% |
| 2021€ 15.900 | −3%−8% tot +3% | −6%−11% tot −1% | −14%−19% tot −9% | −25%−30% tot −21% |
Gebruikelijke verandering in één jaar bij een leeftijd van ongeveer 4,3 jaar: −6% (bandbreedte van 80%: −11% tot −1%). Gebaseerd op 4.464 auto's van 2.138 dealers, met een leeftijd van 0 tot 14 jaar; nooit doorgetrokken voorbij de oudste auto's. De bandbreedte (80%) geeft de onzekerheid van deze vergelijking tussen jaren van eerste toelating weer. Het is geen bandbreedte voor de verkoopprijs van één auto.
De markt als geheel
De hele markt voor tweedehands auto's kan zich los van het leeftijdseffect bewegen. Rond geen verandering: sinds december 2016 bleef minstens 80% van de overlappende perioden van Eurostats HICP-index voor “tweedehands auto's” voor de EU (27 landen) binnen:
- In 3 maanden: −1,3% tot +1,3%
- In 6 maanden: −2,2% tot +2,3%
- In 12 maanden: −4,7% tot +4,9%
Lees de bandbreedtes voor het leeftijdseffect en de markt apart; tel ze niet bij elkaar op. De index voor het land of de EU omvat alle tweedehands auto's, niet dit model. Veranderingen in het verleden bieden geen garantie.
Bron: Eurostat, HICP – tweedehands auto's, EU (27 landen) (prc_hicp_minr), maandelijks tot september 2026. De bandbreedte is door ons berekend. Eurostat-gegevens
Terwijl een auto te koop staat
Alle modellen in de acht landen
- Na één week waren de vraagprijzen van dealers voor auto's die in de acht landen nog te koop stonden gemiddeld −0,3% veranderd, voor alle modellen samen. De indicatieve bandbreedte loopt van −1,0% tot +0,5% en is gebaseerd op de spreiding in de modelveranderingen over alle acht landen in de laatste week die we konden controleren. Voor 10% van de auto's stond de vraagprijs aan het einde van minstens één gemeten week lager (69.260 auto's van 4.989 dealers).
- Na 2 weken waren de vraagprijzen van dealers voor auto's die in de acht landen nog te koop stonden gemiddeld −0,5% veranderd, voor alle modellen samen. De indicatieve bandbreedte loopt van −1,6% tot +0,6% en is gebaseerd op de spreiding in de modelveranderingen over alle acht landen in de laatste week die we konden controleren. Voor 14% van de auto's stond de vraagprijs aan het einde van minstens één gemeten week lager (30.643 auto's van 2.801 dealers).
Dit cijfer combineert alle modellen in de getoonde landen. Aparte cijfers per model voorspelden in tests de volgende week niet beter. De indicatieve bandbreedte heeft overal dezelfde breedte, bepaald op basis van alle acht landen. De dekking per land en in latere weken is niet gecontroleerd. Verkochte of verwijderde auto's vallen buiten de steekproef; verkoopprijzen zien we niet.
Vraagprijzen, geen verkoopprijzen. De oudere auto's van nu zijn andere auto's (uitvoering, kilometerstand, soms een andere generatie) en markten veranderen. Zie dit als een richtlijn. Hoe de prijsverwachting werkt en is getest
Prijsverdeling
Punt: mediaan. Balk: gangbare bandbreedte van de auto's (P25–P75). Dunne lijn: P10–P90, getoond vanaf 30 auto's.
Grafiek tonen: Prijsverdeling
Gebruik deze cijfers
Je mag ze gratis citeren en insluiten. Link wel naar deze pagina.
Alle cijfers per markt (tabel): Gebruik deze cijfers
| Markt | Mediane vraagprijs | Gangbare bandbreedte | 10e–90e percentiel | Auto's | Dealers | Mediane kilometerstand | Mediane leeftijd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Duitsland | € 13.700 | € 9.950 – € 18.000 | € 7.950 – € 21.400 | 363 | 233 | 56.000 km | 6,0 jaar |
| Nederland | € 14.000 | € 9.900 – € 19.900 | € 7.950 – € 27.800 | 1.382 | 701 | 77.000 km | 7,0 jaar |
| Spanje | € 15.800 | € 12.600 – € 17.400 | € 9.950 – € 21.500 | 90 | 62 | 61.000 km | 4,0 jaar |
| België | € 16.000 | € 13.600 – € 22.000 | – | 22 | 12 | 40.000 km | 3,5 jaar |
| Portugal | € 16.500 | € 12.900 – € 18.900 | € 10.900 – € 21.900 | 359 | 246 | 80.000 km | 5,0 jaar |
| Italië | € 16.900 | € 14.400 – € 18.800 | € 10.000 – € 20.900 | 1.313 | 604 | 56.000 km | 3,0 jaar |
| Oostenrijk | € 17.000 | € 12.000 – € 22.000 | € 9.000 – € 25.000 | 141 | 91 | 37.000 km | 4,0 jaar |
| Frankrijk | € 18.900 | € 16.000 – € 28.000 | € 13.500 – € 31.500 | 795 | 190 | 39.000 km | 2,0 jaar |
| Alle acht gecombineerd | € 16.500 | € 12.200 – € 19.800 | € 8.950 – € 26.200 | 4.465 | 2.139 | 61.000 km | 4,0 jaar |
Citeer deze pagina
EuroCarIndex, ‘Prijzen van tweedehands Renault Captur’, vraagprijzen van dealers, gegevens per 3 nov 2026. https://eurocarindex.com/nl/prijzen/renault/captur/
Deze grafiek insluiten
Plak deze code op je pagina. De grafiek volgt onze dagelijkse gegevens en linkt naar alle cijfers.
Insluitcode ophalen: Deze grafiek insluiten
Pers- en onderzoeksgegevens op aanvraag
Journalisten, onderzoekers en overheidsinstanties kunnen een gegevensselectie op maat aanvragen: meer details, een tijdreeks of een marktsegment. Vertel ons wat je nodig hebt en waarvoor.